Hakkımızda

Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi; Türkiye’de kurulan Esnaf Kefalet Kooperatifleri içersinde, Ankara ve Eskişehir’den sonra üçüncü Kooperatiftir.

 21.07.1952 tarihli ve 3/15465 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına istinaden 07.10.1952 tarihinde sicili ticaret tarafından tescil ve ilan edilmiştir.

İlk Yönetim Kurulu Üyeleri
1

Kasım ÖNADIM


Naim ULUKARDEŞLER

Dokumacı


Bakkal

2

Sadi GÜLEN 

Bakkal
3 Mustafa YÜNKEVİS  Bakkal
4 Ahmet Hamdi BALLI Terzi
5 Orhan SONAT Terzi
6 Kemal YURTVERMEZ Terzi
7 Mehmet ŞEKER Kasap
8 Mehmet ARSLANMEKİK Havlucu

 

 

İlk Murakabe Heyeti
1

Hakkı ŞİNASİ

2 M.Nuri HAKYEMEZ
3 Hasan KÖKLÜ
4 Haşim GÖRGÜLÜ
5 Halk Bankası
 

 

Esnaf ve sanatkârlara hizmette 60.yılı geride bırakan Kooperatifimizde; başta Merkez Birliği Kurucu Genel Başkanımız ve 1965-1980 yılları arasında Bursa Milletvekili olan Kasım ÖNADIM olmak üzere, Kemal YURTVERMEZ, Hasan KAMACI, Ahmet GÖRGÜLÜ, Ali Osman KANTAR Kooperatifimizde başkan olarak hizmet vermişlerdir. Bursa’mızın çok seçkin isimleri de Yönetim ve Denetim Kurullarımızda önemli görevler üstlenmişlerdir.

 

Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi kuruluşundan bugüne, 28.065 esnaf ve sanatkârın kredilendirilmesine vesile olarak Bursa ekonomisine önemli ölçüde destek sağlamıştır, sağlamaya da devam etmektedir.

 

Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi bugün; 900’ü aşkın esnaf Kefalet Kooperatifi içersinde en güçlüsü olduğu gibi, on yıl evvel aldığı TSE Kalite Belgesi ile başarısını taçlandırmış ve teşkilatımızda bir ilki gerçekleştirmiştir.

 

Kooperatifimizin başarısında; Yönetim Kurulumuzun isabetli kararları yanında, Personelimizin gayretli çalışması ve en önemlisi Ortaklarımızın Kooperatifçilik bilinci içersinde olması önemli rol oynamıştır.

 

Kooperatifimiz 150.000 TL ye kadar kredi verebilmektedir. Faiz oranlarımız vade ve miktara göre %4 - %5 arasında değişmektedir.